Siwy Dym

Siwy Dym

Siwy Dym   Obecnie obowiązująca ordynacja w wyborach do sejmu z jej listami...

Czołem, Panie Kapitanie!

Czołem, Panie Kapitanie!

CZOŁEM PANIE KAPITANIE 25 maja 2017 roku był dniem w którym kolejny raz zakończyło się...

IDOL ANALFABETÓW

IDOL ANALFABETÓW

Paweł Tanajno – przedsiębiorca i polityk (PO, Ruch Palikota, DB) bez żenady napisał na...

Dwie Polski, czyli – Plwajmy na tę skorupę

Dwie Polski, czyli – Plwajmy na tę skorupę

Dwie Polski, czyli – Plwajmy na tę skorupę Cmentarz to być może najlepsze miejsce do...

MEDIA - PIERWSZA WŁADZA

MEDIA - PIERWSZA WŁADZA

MEDIA - PIERWSZA WŁADZA     Media żerują na naszej frustracji i strachu, na żądaniu...

A mógł powiedzieć:

A mógł powiedzieć:"Kryśka - znajdź se chłopa!"

Ulubionym zawołaniem posłanki Pawłowicz jest: „Zamknij mordę!”, kierowane do bliźnich,...

Nowa energia, nowa Polska.. z ciocią w tle

Nowa energia, nowa Polska.. z ciocią w tle

Musiał minąć ponad tydzień, żebym nabrał dystansu do wydarzeń przed Pałacem...

Wypieprzyć Polskę z Unii Europejskiej!

Wypieprzyć Polskę z Unii Europejskiej!

Unia Europejska powinna wywalić Polskę na zbitą mordę, nie bawić się w procedury,...

Przeciw bolszewizacji prawa

Przeciw bolszewizacji prawa

Dzień 16 lipca zapewne przejdzie do historii najnowszej państwa polskiego, ponieważ – w...

PARTIA CZY POLSKA?

PARTIA CZY POLSKA?

PARTIA CZY POLSKA? Jak to możliwe, że system wyborczy tak prosty i jasny jak ordynacja...

Macierewicz to nie wariat – jest znacznie gorzej

Macierewicz to nie wariat – jest znacznie gorzej

Antoniego Macierewicza uważałem do wczoraj za wariata, idealnie wpisującego się do...

Por. Stefan Mustafa Abramowicz - Wspaniały przykład oddania Ojczyźnie

Por. Stefan Mustafa Abramowicz - Wspaniały przykład oddania Ojczyźnie

Por. Stefan Mustafa Abramowicz - Wspaniały przykład oddania Ojczyźnie Ale pomimo...

wielkanoc 2017

wielkanoc 2017

{jcomments on}

UPOLITYCZNIONE SZKOŁY, CZYLI O CO CHODZI Z TYM STRAJKIEM?

UPOLITYCZNIONE SZKOŁY, CZYLI O CO CHODZI Z TYM STRAJKIEM?

UPOLITYCZNIONE SZKOŁY, CZYLI O CO CHODZI Z TYM STRAJKIEM? Protesty grup zawodowych...

Ręce precz od samorządów!

Ręce precz od samorządów!

Ręce precz od samorządów! Rola samorządów w państwie zależy od całościowej jego...

rżnięcie

rżnięcie

Krzysztof {jcomments on}

TUSK GWOŹDZIEM DO PISOWSKIEJ TRUMNY

TUSK GWOŹDZIEM DO PISOWSKIEJ TRUMNY

Już wiadomo, że za chwilę PiS będzie fetował swoją klęskę jako zwycięstwo, tym...

PRZEKLĘTY DAR WOLNOŚCI ..... i trochę o drzewach

PRZEKLĘTY DAR WOLNOŚCI ..... i trochę o drzewach

PRZEKLĘTY DAR WOLNOŚCI ..... i trochę o drzewach   „Wolność jest wielkim darem. Nie...

PiS czyli: Poniżać i Szmacić  (cz.I)

PiS czyli: Poniżać i Szmacić (cz.I)

Na Facebooku opublikowałem komentarz dotyczący, cierpiącej na bezjajowość opozycji...

EDUKACJA MARIONETEK

EDUKACJA MARIONETEK

EDUKACJA MARIONETEK   Społeczeństwa istnieją dzięki posłuszeństwu: wobec...

TYLKO U NAS! Dlaczego PiS popiera wycinanie drzew? Odkrywamy prawdziwe powody.

TYLKO U NAS! Dlaczego PiS popiera wycinanie drzew? Odkrywamy prawdziwe powody.

Najpierw, jak jakiś najgorszy lewak, oburzałem się, na to, że minister Szyszko...

GRUBA BALETNICA, CZYLI EGALITARYZM W EDUKACJI

GRUBA BALETNICA, CZYLI EGALITARYZM W EDUKACJI

GRUBA BALETNICA, CZYLI EGALITARYZM W EDUKACJI   Największym problemem nauczycieli i...

władza

władza

Krzysztof    {jcomments on}

cywilizacyjne dylematy Europy

cywilizacyjne dylematy Europy

Głośnym ostatnio stał się wywiad Jarosława Kaczyńskiego udzielony niemieckiemu...

mimozy

mimozy

{jcomments on}Krztsztof

POLSKA

Bądź patriotą – wesprzyj „Wołyń”

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 
Co z filmem o rzezi wołyńskiej? Będzie dobrze – zapewnia Piotr Grajkowski prezes Fundacji na Rzecz Filmu ”Wołyń”i zbierającej pieniądze na dokończenie filmu.

Kilka tygodni temu wzorem innych mediów informowaliśmy o problemach, które dotknęły ekipę realizującą film pt. „Wołyń”, którego reżyserem jest wybitny twórca Wojciech Smarzowski. Zamieściliśmy też apel autorów filmu o wsparcie finansowe, zabrakło bowiem pieniędzy -2,5 mln złotych niezbędnych do zakończenia filmu. Chodzi o dokręcenie scen zbiorowych, batalistycznych, które jak wiadomo są najdroższe.

Przeprowadziliśmy dziś krótką rozmowę z prezesem Fundacji, Piotrem Grajkowskim, pytając o to, z jakim odzewem spotkał się apel.

Będzie dobrze. - zapewnia prezes z optymizmem w głosie – Odzew jest spory- od momentu ogłoszenia zbiórki. wpłynęło na konto „Wołynia” około 300 tysięcy, ale to jeszcze nie koniec, ponadto czekamy jeszcze na rozliczenia dotyczące odpisów od podatku, skąd spodziewamy się kolejnych przychodów.

Najczęściej wpłacane kwoty, to 15, 25 i 50 złotych. Prezes Grajkowski dodaje, że  dojdą pieniądze również z innych źródeł i ma pewność, że uda się wyjść z premierą w założonym wcześniej terminie, czyli 7 października tego roku.

Wołyń” to film ważny nie tylko dla rodzin, tych którzy zginęli na Wołyniu i w Małopolsce wschodniej z rąk banderowskich barbarzyńców, lecz dla wszystkich Polaków. Jest ten krwawy epizod w naszych dziejach, jeśli nie przemilczany, to - bez wątpienia – zamiatany pod dywan zarówno przez komunistyczne rządy jak i obecne, które - choć różne światopoglądowo - to w tej kwestii  wyjątkowo zgodne.

Obecna ekipa rządząca, podobno najbardziej patriotyczna i narodowa ze wszystkich, już dawno powinna sypnąć groszem na „Wołyń”.Tym bardziej, że - jak zapowiedział sam prezes PiS - państwo nie będzie szczędzić pieniędzy na to, by pokazać prawdziwą historię. Gdyby tak pewne obchody były skromniejsze albo gdyby zakupiono o jedną limuzynę rządową mniej autorzy „Wołynia” mogliby dokończyć swojego dzieła bez próśb o wsparcie społeczne.

Na temat zbrodni na dawnych kresach RP a ściślej: na ich, na wszelkie sposoby, umniejszaniu i relatywizowaniu pisano już wielokrotnie -w czym i niżej podpisany ma swój skromny udział - ale ciągle wiedza o „dziele” ukraińskich ludobójców ma charakter niszowy. Nadal – choć jest już widoczny postęp – nie jest powszechna, jak  choćby  Powstanie Warszawskie  czy Katyń a powinna istnieć w naszej świadomości przynajmniej w stopniu równym.

Tylko film „Wołyń” może to zmienić....tylko dzięki niemu wiedza o tym tragicznym epizodzie w naszych dziejach ma szansę trafić do zbiorowej świadomości Polaków.

Potrzeba nam więcej pomników Pana Prezydenta” - mawia często Jarosław Kaczyński, gdy zwraca się do tłumu.
Nie panie Kaczyński, nie potrzeba!  Natomiast trzeba nam więcej pomników i upamiętnień poświęconych ofiarom banderowskich zbrodni, w tym również  filmu „Wołyń”.  Zobaczymy też, czy lipcowe obchody rocznicy zbrodni wołyńskiej będą tak „bizantyjskie” jak obchody Smoleńska. Czy potępi pan odradzanie się banderyzmu na Ukrainie, jej narodowych bohaterów: Bandery, Szuchewycza i innych. Zobaczymy.

Szanowni polscy patrioci! -  nie wystarczy paradować w koszulkach „wyklętych”... z kotwicami i orłami. Można  kupić o jedną mniej a zaoszczędzone pieniądze wpłacić  na „Wołyń”.

Janusz Młynarski

informacje jak wpłacać  : http://filmwolyn.org/

Komentarze   

supertlumacz
0 #3 supertlumacz 2016-11-01 05:20
Opublikowane w Gazecie Wyborczej W NOCY 24 października 2016

Były minister transportu Sławomir Nowak właśnie przyjął obywatelstwo Ukrainy

• Nowak w ub. tygodniu został p.o. szefa agencji drogowej Ukrainy
• B. minister transportu potwierdził, że przyjął ukraińskie obywatelstwo
• Ukraińskie prawo nie pozwala na posiadanie drugiego obywatelstwa

Były polski minister transportu Sławomir Nowak, który w ub. tygodniu został pełniącym obowiązki szefa Ukrawtodoru, państwowej agencji drogowej Ukrainy, potwierdził, że przyjął obywatelstwo tego kraju. Ukraińskie prawo nie pozwala na posiadanie drugiego obywatelstwa. Nowak jest kolejnym Polakiem kierującym ważnym przedsiębiorstw em państwowym na Ukrainie. Od kwietnia dyrektorem generalnym ukraińskich kolei państwowych Ukrzaliznycia jest były prezes PKP Cargo Wojciech Balczun.

Jakie jest stanowisko ministra infrastruktury Ukrainy?

O nabyciu przez Nowaka obywatelstwa ukraińskiego mówił Wołodymyr Omelan, minister infrastruktury Ukrainy, który w poniedziałek przedstawił go zespołowi Ukrawtodoru. - Pan Nowak jest fachowcem, którego potrzebuje Ukraina; otrzymał obywatelstwo Ukrainy i mam nadzieję, że współpraca między Polską i Ukrainą będzie się tylko pogłębiała - powiedział Omelan dziennikarzom.

Jak sprawę komentuje sam Nowak?

Nowak oświadczył, że podjął się zadania kierowania ukraińską dyrekcją drogową, bo wierzy, że może doprowadzić do poprawy stanu dróg Ukrainy. - Nie jestem czarodziejem i nie oczekujcie ode mnie cudów. Dróg nie da się zbudować z dnia na dzień. Należy reformować system i uczynić go przejrzystym. Drogi są w bardzo złym stanie. Potrzebuję czasu, ale jeśli Bóg pozwoli to sobie z tym poradzimy - mówił. Potwierdził też informacje o przyjęciu obywatelstwa ukraińskiego. - Jestem również z tego powodu bardzo dumny. Na pytanie, czy zrzekł się polskiego obywatelstwa odpowiedział: - Nie, oczywiście nie.

Kim jest Sławomir Nowak?

W latach 2011-2013 Nowak był ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w rządzie Donalda Tuska. W 2013 roku podał się do dymisji w związku z wątpliwościami dotyczącymi jego oświadczenia majątkowego, do którego - jako minister - nie wpisał wartego ponad 10 tys. złotych zegarka. W maju 2015 roku sąd odwoławczy umorzył warunkowo postępowanie karne wobec Nowaka; orzekł, że b. poseł ma zapłacić 5 tys. zł na fundusz pomocy pokrzywdzonym
Cytować

supertlumacz
0 #2 supertlumacz 2016-10-31 08:01
31 października 2016

Na jednym z ukraińskich portali internetowych związanych z nacjonalistyczn ą partią Swoboda pojawił się tekst mówiący o incydentach wymierzonych w ludność ukraińską przez stronę polską.

Autorka tekstu, który pojawił się na portalu vgolos.com twierdzi, że w ostatnich miesiącach w Polsce doszło do wielu incydentów na tle ksenofobicznym, które są wymierzone w ludność ukraińską. Jej zdaniem ustanowienie 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa jest elementem podsycania antyukraińskich nastrojów w Polsce.

„Polacy już nie są naszymi braćmi”

O tym, że polsko-ukraińsk ie stosunki stają się coraz bardziej napięte ma również świadczyć film „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. W opinii Ukrainki produkcja ta jest skandaliczna i zasługuje na potępienie. Na potwierdzenie swoich słów przytoczyła wypowiedź Olega Bodnarczuka, zastępcy rady miejskiej w Kijowie, który miał stwierdzić, że „Wołyń” niszczy tworzoną przez wiele lat iluzję, jakoby Polska była adwokatem Ukrainy w Unii Europejskiej. – Polacy już nie są naszymi braćmi. Nie wspierają nas już w polityce międzynarodowej - napisał ukraiński samorządowiec. W tekście przytoczono również wypowiedź Janusza Korwina- Mikke, który miał powiedzieć, iż „obecnie to Ukraina jest wrogiem Polski, a nie Rosja”.

Polska będzie się domagać odszkodowania od Ukrainy?

Warto zwrócić uwagę na dyskusję, która wywiązała się pod artykułem pomiędzy dziennikarzem Oleksijem Arestowyczem, wykładowcą Oleksijem Kurinnyjem oraz Olegiem Żdanowem, ekspertem wojskowym. W opinii Kurinnyja, fakt, że strona polska uznała rzeź wołyńską za ludobójstwo może otwierać drogę do wystąpienia o roszczenia finansowe lub terytorialne względem Ukrainy. Z kolei Żdanow twierdzi, że możliwy jest scenariusz według którego Polska wyjdzie ze struktur NATO i wyśle żołnierzy do Donbasu. Jego zdaniem polska armia jest na tyle zmodernizowana, że mogłaby w ciągu 5 dni osiągnąć granice z 1939 roku.
Cytować

supertlumacz
0 #1 supertlumacz 2016-10-30 23:42
OBIEKTYWNA RECENZJA EUROPEJCZYKA, WYNARODOWIONEGO POLAKA, ZNAJĄCEGO I ROZMIEJĄCEGO KULTURĘ OLSKĄ.

Od niedawna przeniosłem wszelkie aktywa (głównie zarobione w polskiej pustyni intelektualnej ) do Republiki Czeskiej. W Kotlinie Kłodzkiej pozostawiłem sobie tylko luksusową garsonierę z pamiątkami osobistymi gdzie przyjmuję umówionych gości z Polski, Kanady, UK, Republiki Czeskiej, i innych krajów. .

Film WOŁYŃ obejrzałem 30 października 2016 w multipleksie w Kłodzku. Frekwencja ponad przeciętna tj ok.60%, dwa seanse 1700 i 2000.

1. Film jest poprzedzany NIEZWYKŁYM ostrzeżeniem o zakazie nagrywania dźwięku i obrazu oraz o nakazie wyłączenia telefonów komórkowych.co wydaje się wiązać z zakazem projekcji na Ukrainie potwierdzonym oficjalnie przez ambasadora Ukrainy w Polsce.

2. Film potwierdza moje wyobrażenie o konflikcie ukraińsko-polsk im.
Krótko: TO BYŁ KONFLIKT NARODOWOŚCIOWY TYLKO WŚRÓD PROLETARIATU. Prawdziwa elita uległa wcześniej albo rusyfikacji, albo polonizacji. Klasa średnia nie istniała tak jak nie istnieje obecnie w Polsce. gdzie istnieje w postaci zdegenerowanej - sfera budżetowa powiązana z partiami Okrągłego Stołu.

3. Fałszywe w filmie są tylko próby ukrywania ZDECYDOWANIE antypolskiego nastawienia niemal wszystkich kresowych Żydów. Wbrew twierdzeniom polityków Okrągłego Stołu to odwieczni wrogowie narodu polskiego

4. Opinia moją ma dużą wagę, bo zawiera przemyślenia związane z wieloletnią emigracją do Kanady.

W szczególności chciałem zwrócić uwagę że podstawowym wyróżnikiem dla tubylców w ocenie imigrantów jest JĘZYK JAKIEGO UŻYWAJĄ W KONTAKTACH Z DOMOWNIKAMI.

Byłem w nietypowy sposób PRZEŚLADOWANY PRZEZ WŁADZE KANADY. Pojawiłem się już z dobrą znajomością języka angielskiego, posiadając PROFESJONALNE KAALIFIKACJE (nawigator, oficer marynarki handlowej i inżynier chemik) poddające się NATYCHMIASTOWEJ uniwersalnej w całym cywilizowanym świecie weryfikacji.

Kanada administracyjni e ograniczyła mi możliwość emigracji do krajów trzecich , pracy w sektorze prywatnym skazując mnie na niskopłatną pracę naukowo-badawcz ą i dydaktyczną. na krótkoterminowy ch kontraktach powiązanych z ulgową opłatą za własne studia podyplomowe i za prawo korzystania z bazy socjalnej campusa (hotel asystencki, urządzenia sportowe, biblioteki, słuchanie wszelkich wykładów na innych wydziałach itp. Bez fałszywej skromności były to najlepsze w świecie warunki dla rozwoju intelektualnego (np. doskonalenie wymowy pod kierunkiem doktorantek Speech Pathology, połączone z flirtowaniem... ) , ale tragiczne w aspekcie kariery zawodowej ambitnego mężczyzny.

M.in. stosowano następujące kryminalne metody
1. Ukryto mą bytność na expo 67 w Montrealu (praktykant na darze Pomorza, oczywiście nikt nie próbował pozostać)
2. Sfałszowano rok mego urodzenia czyniąc mnie 10 lat starszym
3. Przypisano mi nieistniejące poważne problemy zdrowotne
3. Sfałszowano o 3 lata datę przesłuchania na status Uchodźcy Konwencyjnego. Wg dokumentów mój wniosek rozpatrzono po 3 miesiącach, w rzeczywistości po 3ch latach i 3 miesiącach.
4. Przed władzami USA ukrywano charakter mej pracy i poziom kompetencji językowej. Po czasochłonnym i kosztownym udokumentowaniu przeze mnie afery, władze kanadyjskie broniły się że to były poczynania lokalnych funkcjonariuszy , za które zostali ukarani, a władze federalne Kanady były rzekomo nieświadome tych poczynań...

Jednak muszę podkreślić że w odróżnieniu od władz Kanady środowisko w którym MIESZKAŁEM, UTRZYMYWAŁEM KONTAKTY OSOBISTE, PRACOWAŁEM, STUDIOWAŁEM, UPRAWIAŁEM SPORT itp. BYŁO MI PRZYCHYLNE
Wynikało to przede wszystkim z faktu używania przeze mnie wyłącznie JĘZYKA ANGIELSKIEGO

To jemu zawdzięczam że udało mi się uciec z Kanady. O perfidii władz Kanady świadczy brak MIĘDZYNARODEOWE GO DOKUMENTU PODRÓŻY. Mój PRL-owski był już nieważny , nie mogłem wjechać do USA aby przedstawić swoje kłopoty. Kilkakrotnie byłem natomiast na przejściu granicznym z USA w Buffalo gdzie zostałem poddany upokarzającemu pobraniu odcisków. palców.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież