Siwy Dym

Siwy Dym

Siwy Dym   Obecnie obowiązująca ordynacja w wyborach do sejmu z jej listami...

Czołem, Panie Kapitanie!

Czołem, Panie Kapitanie!

CZOŁEM PANIE KAPITANIE 25 maja 2017 roku był dniem w którym kolejny raz zakończyło się...

IDOL ANALFABETÓW

IDOL ANALFABETÓW

Paweł Tanajno – przedsiębiorca i polityk (PO, Ruch Palikota, DB) bez żenady napisał na...

Dwie Polski, czyli – Plwajmy na tę skorupę

Dwie Polski, czyli – Plwajmy na tę skorupę

Dwie Polski, czyli – Plwajmy na tę skorupę Cmentarz to być może najlepsze miejsce do...

MEDIA - PIERWSZA WŁADZA

MEDIA - PIERWSZA WŁADZA

MEDIA - PIERWSZA WŁADZA     Media żerują na naszej frustracji i strachu, na żądaniu...

A mógł powiedzieć:

A mógł powiedzieć:"Kryśka - znajdź se chłopa!"

Ulubionym zawołaniem posłanki Pawłowicz jest: „Zamknij mordę!”, kierowane do bliźnich,...

Nowa energia, nowa Polska.. z ciocią w tle

Nowa energia, nowa Polska.. z ciocią w tle

Musiał minąć ponad tydzień, żebym nabrał dystansu do wydarzeń przed Pałacem...

Wypieprzyć Polskę z Unii Europejskiej!

Wypieprzyć Polskę z Unii Europejskiej!

Unia Europejska powinna wywalić Polskę na zbitą mordę, nie bawić się w procedury,...

Przeciw bolszewizacji prawa

Przeciw bolszewizacji prawa

Dzień 16 lipca zapewne przejdzie do historii najnowszej państwa polskiego, ponieważ – w...

PARTIA CZY POLSKA?

PARTIA CZY POLSKA?

PARTIA CZY POLSKA? Jak to możliwe, że system wyborczy tak prosty i jasny jak ordynacja...

Macierewicz to nie wariat – jest znacznie gorzej

Macierewicz to nie wariat – jest znacznie gorzej

Antoniego Macierewicza uważałem do wczoraj za wariata, idealnie wpisującego się do...

Por. Stefan Mustafa Abramowicz - Wspaniały przykład oddania Ojczyźnie

Por. Stefan Mustafa Abramowicz - Wspaniały przykład oddania Ojczyźnie

Por. Stefan Mustafa Abramowicz - Wspaniały przykład oddania Ojczyźnie Ale pomimo...

wielkanoc 2017

wielkanoc 2017

{jcomments on}

UPOLITYCZNIONE SZKOŁY, CZYLI O CO CHODZI Z TYM STRAJKIEM?

UPOLITYCZNIONE SZKOŁY, CZYLI O CO CHODZI Z TYM STRAJKIEM?

UPOLITYCZNIONE SZKOŁY, CZYLI O CO CHODZI Z TYM STRAJKIEM? Protesty grup zawodowych...

Ręce precz od samorządów!

Ręce precz od samorządów!

Ręce precz od samorządów! Rola samorządów w państwie zależy od całościowej jego...

rżnięcie

rżnięcie

Krzysztof {jcomments on}

TUSK GWOŹDZIEM DO PISOWSKIEJ TRUMNY

TUSK GWOŹDZIEM DO PISOWSKIEJ TRUMNY

Już wiadomo, że za chwilę PiS będzie fetował swoją klęskę jako zwycięstwo, tym...

PRZEKLĘTY DAR WOLNOŚCI ..... i trochę o drzewach

PRZEKLĘTY DAR WOLNOŚCI ..... i trochę o drzewach

PRZEKLĘTY DAR WOLNOŚCI ..... i trochę o drzewach   „Wolność jest wielkim darem. Nie...

PiS czyli: Poniżać i Szmacić  (cz.I)

PiS czyli: Poniżać i Szmacić (cz.I)

Na Facebooku opublikowałem komentarz dotyczący, cierpiącej na bezjajowość opozycji...

EDUKACJA MARIONETEK

EDUKACJA MARIONETEK

EDUKACJA MARIONETEK   Społeczeństwa istnieją dzięki posłuszeństwu: wobec...

TYLKO U NAS! Dlaczego PiS popiera wycinanie drzew? Odkrywamy prawdziwe powody.

TYLKO U NAS! Dlaczego PiS popiera wycinanie drzew? Odkrywamy prawdziwe powody.

Najpierw, jak jakiś najgorszy lewak, oburzałem się, na to, że minister Szyszko...

GRUBA BALETNICA, CZYLI EGALITARYZM W EDUKACJI

GRUBA BALETNICA, CZYLI EGALITARYZM W EDUKACJI

GRUBA BALETNICA, CZYLI EGALITARYZM W EDUKACJI   Największym problemem nauczycieli i...

władza

władza

Krzysztof    {jcomments on}

cywilizacyjne dylematy Europy

cywilizacyjne dylematy Europy

Głośnym ostatnio stał się wywiad Jarosława Kaczyńskiego udzielony niemieckiemu...

mimozy

mimozy

{jcomments on}Krztsztof

POLSKA

Giertych „wyskakał” sobie donos PiS: „Szerzył mowę nienawiści wobec prezesa Prawa i Sprawiedliwości.”

Ocena użytkowników:  / 5
SłabyŚwietny 
Podczas niedzielnej manifestacji KOD, Roman Giertych skakał i wykrzykiwał: „Kto nie skacze, ten jest z PiS-em!”, oraz: „Precz z Kaczorem dyktatorem!”. Oburzyło to posłów Prawa i Sprawiedliwości – jeden z nich złożył donos do Naczelnej Rady Adwokackiej, stwierdzając, że jego zachowanie uwłacza godności zawodu adwokata.

Autorem donosu jest poseł PiS, Daniel Milewski, w przesłanym do Naczelnej Rady Adwokackiej piśmie uzasadnia:

„Pan mecenas skakał po murku polskiego parlamentu i szerzył mowę nienawiści wobec prezesa PiS. Takie zachowanie nie licuje z godnością sprawowanego przez pana Giertycha zawodu, za co adwokaci ponoszą odpowiedzialność dyscyplinarną” – napisał poseł Daniel Milewski.

Roman Giertych, adwokat, w latach 2005-2007 minister edukacji w koalicyjnym rządzie Jarosława Kaczyńskiego, a jeszcze później wspierający Platformę Obywatelską, naraził się w ubiegłą niedzielę samemu prezesowi PiS, który- jak wiadomo-krytykę wobec siebie uważa za szarganie świętości, a działacze i elektorat PiS, traktują to, jako – wręcz - obrazę uczuć religijnych, w tej sytuacji taka reakcja nie może dziwić.

Poszło o to, że podczas marszu Komitetu Obrony Demokracji Roman Giertych wykrzykiwał różne hasła, które skierowane były przeciwko PiS i Kaczyńskiemu, np.: „Kto nie skacze, ten jest z PiS-em!” oraz „Precz z Kaczorem- dyktatorem!”

Na wieść o wysłaniu pisma przez Milewskiego do NRA, Giertych zareagował wysłaniem listu do nadawcy. List ten publikujemy poniżej, w całości, bo wart jest tego.

Wielce czcigodny pośle!

Dowiedziałem się, że złożył Pan doniesienie na mnie do władz adwokatury z powodu szerzenie przeze mnie mowy nienawiści "Precz z kaczorem dyktatorem", która miała rzekomo naruszać godność prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Panie pośle! Ja naruszyłem godność prezesa? Nigdy w życiu bym tego nie zrobił. Coraz bardziej go przecież lubię. Od 8 lat chodziłem i straszyłem Kaczyńskim i PiS-em, a wszyscy mówili że mam obsesję i jestem na jego punkcie świrnięty. A ja powtarzałem swoje, że on chce dyktatury i że zamieni Polskę w Białoruś. I dzisiaj co? Po tylu latach doczekałem się swojego 5-minut. Toż mi prawie łzy wdzięczności lecą, gdy słyszę jak Prezes każdego dnia uwalnia mnie od tej infamii obsesji.

Czy ja bym kiedyś wymyślił, że miesiąc po wyborach Wasz Wielki Wódz (WWW) zdoła nazwać 80% społeczeństwa gorszym sortem, komunistami, złodziejami i współpracownikami Gestapo? Nigdy mi to do głowy nie przyszło. A proszę można? Można! Nasz poczciwy, kochany Jaruś! A mógłby mu Pan tak powiedzieć, żeby coś jeszcze o mamusiach swoich przeciwników powiedział? Bardzo pana proszę. Jakaś obelga pod tym kątem domknęłaby pięknie to pasmo lżenia. Czy ja bym wymyślił, że WWW zdoła w ciągu miesiąca zjednoczyć całą opozycję, wszystkie korporacje prawnicze, uniwersytety, sędziów byłych i obecnych! I nikt już dzisiaj nie mówi, żebym nie straszył PiS-em, tylko sam Jarosław gra na oczach całej Polski główną rolę w serialu Dracula.pl. Ja mu do końca życia będę za to wdzięczny. No i gdyby Pan mu jeszcze powiedział, żeby TK przeniósł do Pcima i zrobił go 100 -osobowy, a wyroki mogłyby być wydawane większością 99/100.

To na pewno zostanie uznane za wkład w polską demokrację. Tak więc podsumowywując. Proszę mi nie wmawiać nienawiści. Dlatego jak Pan usłyszy w sobotę jak będe skandował "Precz z kaczorem dyktatorem" to już Pan wie, że kto się czubi, ten się lubi! Ja go w prawdzie nie za bardzo lubię, ale jakby jeszcze trochę zechciał się powypowiadać zanim łyknie nowe tabletki, to na prawdę, gdy zjedzie poniżej 20% powiem publicznie: "Niech żyje Kaczorek Dyktatorek!" ( w tym haśle "Kaczorek" lepiej pasuje do skandowania, niż zwykły Kaczor) I to już będzie na pewno mowa miłości, a nie nienawiści. RG

Na najbliższą sobotę planowane są kolejne marsze Komitetu Obrony Demokracji, tym razem zasięg tej akcji ma być znacznie większy, ponieważ manifestacje mają się odbyć w wielu miastach Polski. (jm)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież